Z komputerów korzystamy niemal codziennie. Stały się one nierozłącznym elementem pracy w wielu branżach. Są też źródłem rozrywki w domowym zaciszu. Oto kilka programów, które zdecydowanie warto zainstalować na swoim komputerze.

Spotify

Aplikacja przeznaczona do słuchania muzyki. Utwory są tutaj udostępnione za pomocą strumienia. Na Spotify znajdziemy niezliczone ilości albumów mniej oraz bardziej znanych wykonawców. Jest też oczywiście opcja tworzenia playlist oraz dzielenia się muzyką ze znajomymi. Wersja darmowa w wydaniu komputerowym posiada większość funkcjonalności, należy jednak liczyć się z reklamami, które będą się pojawiały co jakiś czas.

Pakiet Microsoft Office

Programy od Microsoftu stały się obowiązkowym elementem zarówno w biurowych komputerach jak i w tych, z których korzysta się w domu. Microsoft Word, Excel czy też PowerPoint są niezastąpione w wielu sytuacjach. Dzięki nim można przygotować rozmaite zestawienia, poprawnie sformatowane pliki tekstowe oraz prezentacje multimedialne.

Avast Free Antivirus

Każdy powinien posiadać na swoim komputerze program antywirusowy. Darmowa wersja od Avasta jest świetnym wyborem, jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na taki program. Skuteczny antywirus jest podstawą bezpiecznego korzystania z komputera. Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem oraz wirusami pozwoli zabezpieczyć nasze hasła, chociażby do kont bankowych. Jeśli kończy nam się licencja do posiadanego antywirusa lub nie korzystamy z żadnego to warto wypróbować Avast Free Antivirus.

F.lux

F.lux to aplikacja, która ogranicza emisję światła niebieskiego przez ekran komputera. Dzięki temu programowi temperatura koloru wyświetlanego obrazu zmienia się zależnie od pory, co pozwala zredukować zmęczenie oczu. Według wielu osób nadmiar światła niebieskiego utrudnia też zasypianie, więc zastosowanie f.lux może pomóc z bezsennością. Przez pierwsze godziny ciężko się przyzwyczaić do zmian, ale po jakimś czasie ciężko wyobrazić sobie powrót do funkcjonowania bez f.lux.