Aplikacja Spotify sprawiła, że słuchanie muzyki i odkrywanie nowych artystów stało się jeszcze przyjemniejsze. Nie trzeba już więcej pobierać muzyki, przegrywać jej na smartfona, gdyż Spotify umożliwia użytkownikom dostęp do muzyki w strumieniu.

Jakie możliwości daje Spotify?

Oprócz oczywistego słuchania muzyki, na Spotify mamy też możliwość tworzenia własnych playlist oraz dzielenia się muzyką ze znajomymi. Dodatkowo na podstawie tego, co słuchamy, co tydzień Spotify przygotowuje dla nas listę kilkunastu proponowanych piosenek w podobnym klimacie. Jest też możliwość pobrania piosenek na swoje urządzenie, wtedy można ich słuchać również bez dostępu do internetu.

Ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o wersję premium, to kosztuje ona 19,99 zł miesięcznie. Jest też wersja dla rodziny za 29,99 zł, wtedy każdy członek rodziny może indywidualnie korzystać z konta premium, maksymalnie do sześciu osób. Często zdarzają się też rozmaite promocje, zwłaszcza dla nowych użytkowników. Kilka razy można się było spotkać z promocją, gdzie wersja premium na 3 miesiące kosztowała 0,99 zł. Ostatnio obowiązywała też zniżka dla studentów na cały rok.

A co z wersją darmową?

Jeśli chodzi o wersję darmową to w przypadku aplikacji na komputer, co kilka piosenek pojawiają się reklamy. Natomiast w wersji mobilnej nie ma możliwości słuchania wybranych przez siebie piosenek. Przykładowo jeśli wybierzemy album danego artysty, to utwory z tego albumu będą odtwarzane losowo.

Czy warto zapłacić za wersję premium?

Zdecydowanie warto skorzystać z płatnej subskrypcji, zwłaszcza jeśli inni członkowie rodziny też słuchają muzyki. Takie rodzinne konto premium wychodzi naprawdę tanio. Wiele osób po przejściu na Spotify nie wyobraża sobie powrotu do innego rozwiązania. O ile przebywając w domu, można się posiłkować alternatywami takimi jak chociażby serwis YouTube, tak w przypadku smartfona Spotify jest o wiele wygodniejsze. Warto pamiętać też o tym, że na platformie YouTube nie znajdziemy wszystkich utworów, na Spotify jest ich zwykle znacznie więcej, gdyż publikowane są całe albumy.