Ceny gier komputerowych, zwłaszcza krótko po premierze potrafią być zawrotne. Nie każdy może sobie pozwolić na tak duże wydatki, dlatego warto obserwować rozmaite promocje pojawiające się na wielu platformach internetowych.

Steam

Platforma Steam powinna być każdemu graczowi dobrze znana. Kupowanie gier za pośrednictwem tej aplikacji dla wielu stało się codziennością i nie wyobrażają sobie już powrotu do klasycznych wydań w pudełkach. Co prawda część osób nadal pozostaje przy takich tradycyjnych wersjach, aby powiększać swoją kolekcję gier, którą można umieścić chociażby na półce.

Jeśli chodzi o ceny na platformie Steam to często bywają one niższe niż ma to miejsce w przypadku pudełkowych wydań gier. Dodatkowo często zdarzają się rozmaite promocje, i gry można kupić o wiele taniej, czasami cena zostaje obniżona nawet o kilkadziesiąt procent.

Humble Bundle

Humble Bundle to serwis, który co jakiś czas przygotowuję paczkę gier na Steam oraz Origin. Serwis ten zbiera pieniądze na cele charytatywne. Jeśli chodzi o cenę takiej paczki, to nie ma ona zwykle kwoty minimalnej, co oznacza, że można wpłacić nawet kilka centów. Aczkolwiek warto poświęcić kilka dolarów i wspomóc potrzebujących. Oprócz standardowej paczki, Humble Bundle oferuje też zawsze wersję rozszerzoną o inne tytuły. Taka wersja ma już kwotę minimalną i zwykle wynosi ona kilka dolarów.

Chcąc oszczędzić na zakupie gier, warto też zrezygnować z kupowania ich tuż po premierze. Wtedy mają one najwyższą cenę. Po jakimś czasie od premiery gra jest już znacznie tańsza, częściej też będzie pojawiała się na promocjach. Oczywiście niektórzy chcą jako pierwsi odkrywać tajemnice gry, wtedy trzeba zapłacić pełną kwotę.