„League of Legends” bije rekordy popularności. O tej grze słyszał już chyba każdy. Produkcję stworzoną przez Riot Games pokochali gracze z całego świata. Każdy z grających chciałby zajmować wysokie pozycje w rankingu, jednak nie jest to wcale takie łatwe. Opanowanie wszystkich aspektów gry może zająć całe miesiące, a nawet lata. Oto 5 porad jak stać się lepszym w „League of Legends”.

Pamiętaj o dobijaniu stworów

Wielu początkujących graczy ma z tym problem. Większość z nich uważa, że jedynym sposobem na zapewnienie sobie przewagi nad przeciwnikiem jest zabicie go. Jednak przez efektywne dobijanie stworów, zapewnimy sobie bardzo dużą ilość złota, która pozwoli nam na zakup lepszych przedmiotów. Dodatkowo dzięki takiej strategii nie narażamy się na ryzykowne sytuacje, które mogą nas spotkać podczas pogoni za przeciwnikiem.

Poznaj wszystkie postacie

W „League of Legends” istnieje już ponad 100 bohaterów, a każdy z nich cechuje się innymi umiejętnościami, więc początkujący gracze nie mają lekko. Warto jednak poczytać trochę o specjalnościach popularnych postaci, aby być przygotowanym podczas meczu. Oczywiście z czasem, poprzez samo granie będziemy w stanie stwierdzić, czym cechuje się dana postać, ale zajmie to dłuższą chwilę.

Wybieraj odpowiednie przedmioty dla swojej postaci

W zależności od wybranej postaci zmienia się też lista przedmiotów, które powinno się kupować dla maksymalnej efektywności. Podstawowym błędem początkujących graczy jest kupowanie tych samych przedmiotów, niezależnie od tego, jakiego bohatera wybrali. Jeśli nie jesteśmy pewni co będzie dobrym wyborem, to warto posiłkować się poradnikami dla danych postaci oraz stronami z proponowanymi zestawami przedmiotów. Takie strony często przygotowują zestawienie informacji, w którym zawarte są zestawy składane przez profesjonalnych graczy, dzięki temu można mieć pewność, że jest to dobry wybór.

Oglądaj streamy profesjonalnych graczy

Wielu profesjonalnych graczy ma swój kanał na platformie streamingowej. Często tłumaczą oni różne aspekty dotyczące gry oraz wyjaśniają swoje decyzje. Oglądanie takich streamów jest jednym z lepszych sposobów na poznanie optymalnych strategii na wygraną. Sporo można też nauczyć się z poradników w formie wideo, które można znaleźć chociażby na serwisie YouTube.

Po prostu graj

Nic nie zastąpi doświadczenia pochodzącego bezpośrednio z grania kolejnych meczów. Aby opanować mechanikę gry oraz wyrobić sobie pewne nawyki, trzeba poświęcić wiele godzin w grze. To jest krok, którego nie da się pominąć. Nieważne jak wiele poradników, streamów oraz wątków na forach przeczytamy, nic nie zastąpi realnego doświadczenia. Każdy z profesjonalnych graczy musiał najpierw spędzić tysiące godzin, szlifując umiejętności w grze. Jednym nauka przychodzi łatwiej, innym ciężej, dlatego nie da się określić ile dokładnie godzin potrzeba na opanowanie gry na wysokim poziomie. Wszystko zależy też od tego, jak ten czas spędzamy. Jeśli próbujemy uczyć się na własnych błędach i wyciągamy decyzje ze złych zagrań, to z każdą kolejną godziną grania stajemy się coraz lepsi.