W większości przypadków po kilku miesiącach użytkowania komputera jego wydajność znacząco spada, w porównaniu do tego, jak było świeżo po instalacji systemu operacyjnego. Część osób decyduje się na formatowanie dysku i instalację systemu oraz sterowników od nowa. Czasami jednak nie jest to konieczne, wystarczy odpowiednio zadbać o nasz komputer.

Jak poprawić wydajność komputera?

Pierwszym krokiem do odświeżenia swojego komputera jest wykonanie pełnego skanu programem antywirusowym. Dzięki temu dowiemy się, czy do naszego komputera nie wkradły się żadne szkodliwe programy, które mogą negatywnie wpływać na wydajność oraz powodować różnego rodzaju błędy.

Następnie można wykonać czyszczenie rejestru oraz dysku twardego. Do tego celu warto zastosować CCleaner. Jest to świetny program, który pozwala zoptymalizować pracę naszego komputera poprzez usunięcie z niego zbędnych plików. Takie pliki pojawiają się często przy instalacji różnych programów. Aplikacja ta jest bardzo prosta w obsłudze, bez problemu poradzi sobie z nią nawet amator. Jednym kliknięciem jesteśmy w stanie wyczyścić nasz komputer z niechcianych plików oraz pozostałości po przeglądaniu internetu. Po skorzystaniu z tego programu komputer powinien znacząco przyspieszyć, zwłaszcza jeśli od instalacji systemu minęło już dużo czasu, a nigdy wcześniej nie usuwaliśmy zbędnych plików.